Skip to content

Ефективні системи онлайн переказів, якщо ви прагнете розвивати свій бізнес у всьому світі

Розвиток світової торгівлі є значною частиною світової глобалізації, що збільшує оберти останні декілька десятків років. Світове розповсюдження інтернету сприяє збільшенню онлайн торгівлі. Люди в різних країнах світу дізнаються про наявність нових товарів та послуг, що вони не можуть отримати у власній країні, та бажають замовити такі товари чи послуги в інших країнах світу. Наявність можливостей конвертування валют робить можливим купівлю майже будь-якого товару чи послуги за кордоном, із використанням національної валюти країни покупця. 

Завдяки розвитку світової торгівлі, кількість нових платіжних посередників постійно збільшується. В цій статті ми розглянемо декілька найбільш популярних систем онлайн переказів, як наприклад www.nelfin.com.ua, та розглянемо їх основні переваги перед іншими способами здійснення переказів.

ruble

PayPal

Ця система переказів є поширеною у всьому світі та має декілька ключових переваг, що роблять її такою популярною. По-перше, система відрізняється високим рівнем довіри з боку клієнтів. Це більш всього забезпечується значної присутністю у всьому світі, проведенням масштабних рекламних компаній, наявністю значних світових гравців в переліку клієнтів компанії. Компанія надає цікавий вид послуг для покупців та продавців при здійсненні міжнародної торгівлі, який полягає у депонуванні коштів покупця до моменту отримання покупцем товару чи послуги належної якості. Комісія компанії при здійсненні переказів складає приблизно 2-5% від суми переказу (розмір комісії залежить від багатьох умов – особливості контрагентів при здійсненні торгівельної операції, сума переказу, необхідність конвертації тощо). 

Skrill

Цей платіжний посередник є чимось схожим на PayPal, але вимагає значну меншу комісію за здійснення своїх операцій (в середньому сума комісії складає 1-2% від суми переказу), причому постійна складова комісії, яка не залежить від суми переказу, є дуже малою відносно до PayPal. Ця система є поширеною майже у всіх країнах світу (більш 200 країн) та працює майже з усіма вагомими світовими валютами (більш 42 валют світу)

TransferWise

Цей платіжний посередник є дуже поширеним в країнам Західної Європи. Основною перевагою цього посередника є механізм здійснення переказів – кошти фізично не перераховуються крізь платіжні системи, а лише робиться списання однієї суми з рахунку платника та зарахування аналогічної суми (якщо в іншій валюті – то із застосування крос-курсів конвертації валют) на рахунок отримувача. Тобто переказуються не кошти, а лише інформація щодо операції (сума, валюта, отримувач). Завдяки такому механізму переказу, система пропонує низьку вартість переказів (близько 0,5-1% від суми переказаних коштів, іноді до 0,1%), заробляючи не тільки за рахунок комісій за перекази, а й за рахунок використання дещо нижчих, ніж ринкові, крос-курсів при конвертації валюти (слід зазначити, що додаткові комісії за рахунок конвертації валют є також незначними та становлять до 1% від вартості переказу). Крім того, посередник надає можливість здійснювати переказ, вказуючи мінімальну кількість особистої інформації – іноді може бути достатньо лише електронної пошти контрагента.

MoneyGram

Даний платіжний посередник має величезну кількість відділень по всьому світі, що надає клієнтам можливість отримувати перекази в готівковій формі майже у будь-якій віддаленій точці світу. Компанія володіє більш ніж 340 тисячами відділень та змушена нести значні витрати на обслуговування свого бізнесу, тому пропонує доволі високі комісії за здійснення переказів. В залежності від суми переказу, комісія може становити від 1% від суми переказу. Максимальна комісія за переказ може бути навіть більшою за суму отриманих коштів. Час на здійснення переказу може складати від 10 хвилин до 2-3 днів, в залежності від деталей переказу та віддаленості пунктів отримання та видання переказу.

Отже, в цій статті ми навели приклади декількох популярних платіжних систем, які користуються значною популярністю за рахунок наведених вище переваг.